karadoganc

Prof. Dr. Can Karadoğan, 1975 yılında İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nde lisans,  Technische Universitaet Hamburg-Harburg Almanya'da Bilgi ve İletişim Sistemleri alanında yüksek lisans derecesini aldı. Araştırma görevlisi olarak görev yaptıktan sonra, İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nde (MIAM) ses mühendisliği ve tasarımı alanında doktora eğitimini başarıyla tamamladı. 2011 yılından bu yana Türk Devlet Musiki Konservatuvarında (TMDK) Müzik Teknolojisi Bölüm Başkanı ve MİAM Kayıt Stüdyoları'nda stüdyo müdürü olarak görev yapmaktadır.
2018 yılında HAW, Hamburg'daki TONLABOR'da konuk araştırmacı olarak yer aldı ve burada Prof. Thomas Görne ile uzamsal ses projelerinde işbirliği yaptı. Can Karadoğan şu anda İTÜ MIAM Müdürlüğü görevini de icra etmekte ve ses mühendisliği ve tasarımı üzerine dersler vermektedir.
Ses mühendisi ve prodüktör olarak klasik, Türk müziği (TSM), caz ve rock ağırlıklı olmak üzere farklı türlerde çok sayıda profesyonel kayıt projesinde ses mühendisi ve prodüktör olarak yer almıştır. Can Karadoğan, ses mühendisliği ve yapımcılığı rollerinin yanı sıra kendi söz ve müziğini üreten ve icra eden bir şarkıcı-söz yazarıdır. Can, 2011 yılından beri AES (Audio Engineering Society) üyesidir.